Yapay zeka sizi daha zeki yapabilir mi?

ChatGPT bir makale yazmanıza veya bir yemek planı hazırlamanıza yardımcı oluyorsa, diğer insanlarla sohbet etmenize de yardımcı olabilir mi?

Yayınlanma Tarihi:

Paylaş:

22 yaşındaki Stanford Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri öğrencisi Bryan Chiang‘ın bu yılın başlarında merak ettiği de buydu. Böylece, bir artırılmış gerçeklik göz merceği ve dizüstü bilgisayarını kaptı ve RizzGPT adını verdiği şeyi kodlamaları için birkaç arkadaşını çağırdı.

Mercek – Brilliant Labs tarafından tasarlanmış ve yazılımının denenebilmesi için açık kaynaklı bir kamera, bir mikrofon ve sözcüklerin kullanıcının gözünün önünde görüntülendiği dahili bir projektör ekranına sahip.

Birisi kullanıcıyla konuştuğunda, RizzGPT konuşmayı mikrofon aracılığıyla izliyor, metne dönüştürüyor ve bir yanıt oluşturmak için WiFi aracılığıyla OpenAI’nin yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’ye gönderiyor.

Bu yanıt, küçük tek gözlük ekranında kısa bir gecikmeden sonra görünüyor.

Chiang, “RizzGPT temelde size talep üzerine karizma sağlamak için yapay zekayı kullanıyor ve bu nedenle mevcut devam eden konuşmanızı dinliyor ve tam olarak bundan sonra ne söyleyeceğinizi söylüyor” dedi.

Gecikme ve tepki henüz çok doğal veya karizmatik değil.

Ancak Chiang, teknolojiyle neyin mümkün olabileceğini göstermeyi amaçlayan bir prototip olduğunu söyledi.

“Bilgisayarlarla nasıl etkileşim kurduğumuz değişeli uzun zaman oldu. 5G bağlantısının, AR gözlüklerinin, donanımın ve zekanın temelde bu sistemlerle etkileşim kurmanın yeni bir yolunu, çok daha doğal olduğu yeni bir işletim sistemini yaratmak için bir araya geldiğini görüyorsunuz. Amaç, doğal insan konuşmasını tamamen değiştirmek değil” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİLİ İÇERİKLER

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 arttı

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 artış gösterdi.

Altında son durum: Altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya yükseldi

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya çıktı.

FAST işleminde üst limit 50 bin TL’ye yükseltildi

Merkez Bankası, FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Sistemi'nde üs limiti 50 bin TL'ye yükseltti.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası, politika faizini beklentiler dahilinde 250 baz puan artırarak, yüzde 42,5 seviyesine çekti. Karar metninde, "Parasal sıkılaştırma sürecini destekleme amacıyla kullandığı sterilizasyon araçlarının çeşitliliğini artırarak miktarsal sıkılaştırmaya devam edecektir" denildi.