Bankacılık Haberleri

Bankacılık sektörü kredi hacmi 9,6 trilyon liraya yükseldi

Bankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 373 milyar 685 milyon lira artarak 9 trilyon 635 milyar 198 milyon liraya yükseldi.

Türkiye İş Bankası’ndan tohum çalıştayı

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Erdem, "20 yıl önce ihracatın ithalatı karşılama oranı tohumda yüzde 30 seviyesindeyken bugün geldiğimiz noktada bu rakamın yüzde 137'ye ulaştığını görüyoruz." dedi.

İş Bankası sendikasyon kredisi sağladı

İş Bankası, 388,25 milyon Euro ve 224 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi anlaşmasını imzaladı.

Bankacılık endeksinde güçlü yükseliş!

Yurt içi piyasa, haftanın son işlem gününe de hareketli başladı. Dolar/TL, sığ piyasada yeni zirvesini 21,16 TL'ye çıkarırken, gram altında dolardaki yükselişin etkisiyle rekor serisi sürüyor. Borsa İstanbul güne yükselişle başlarken, bankacılık endeksinde artış yüzde 6'yı aştı.

Bankacılık sektörünün mevduatı 72 milyar lira azaldı

Bankacılık sektörünün toplam mevduatı, 26 Mayıs ile biten haftada 71,6 milyar lira azalarak 10 trilyon 579,9 milyar liraya geriledi.

Bankacılık sektörünün kârı nisanda 39 milyar TL oldu

Bankacılık sektörünün Nisan ayı net karı 38 milyar 634 milyon TL olurken, Ocak-Nisan döneminde net kârı yüzde 47.4 artışla 144 milyar 699 milyon TL oldu.

Kartlı ödemeler nisanda yüzde 119 arttı

Kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile yapılan toplam ödeme tutarı, bu yılın nisan ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 119 artarak 544 milyar TL olarak gerçekleşti.

Bankacılık kaynakları: TCMB, bankaların hazine yetkilileriyle görüşecek

Bankacılık kaynakları, TCMB'nin bugün bankaların hazineden sorumlu genel müdür yardımcıları ile görüşeceğini ve genel değerlendirme yapılacağını kaydetti.

- Reklam -

Şekerbank skorunu 2 basamak birden artırdı

Şekerbank, 2022 İklim Değişikliği Programı kapsamında su kaynaklarının en doğru şekilde yönetilebilmesi için başlattığı iyileştirme çalışmaları ile CDP Su Güvenliği Programı puanını A'ya yükseltti. Yürüttüğü çalışmalar sayesinde geçmiş yıl skorunu iki basamak birden artıran Şekerbank, liderlik seviyesine ulaştı.

KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç: KOBİ bankacılığı lafta kalıyor, ticari krediler sıkıntılı

Ekonomik dar boğazdan geçen küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ), finansmana erişim şartlarının iyileştirilmesini istiyor. KOBİ tarafında işletme sermayesi başta olmak üzere uzun vadeli yatırım kredilerinde kolaylık talep edilirken bireysel başvurulardaki kolaylıkların ticari kredilere sağlanmadığı iddia ediliyor.

Bankacılık