Turizm Haberleri

Turizmde Schengen vizesi sorun oldu, temmuz ve ağustos ayları şimdiden doldu

Türk vatandaşlarının Avrupa Birliği üyesi ülkelere turistik seyahat için Schengen vizesi almasına yönelik engellemeler arttı. Başvuruların yarıya yakını ret ile sonuçlanıyor. Bu gelişmenin ardından Yunanistan ya da Avrupa'da tatil planlayanlar vize engeline takılınca Türkiye koylarına yöneldi.

Camelot Maritime YKB Çavuşoğlu: Turizm potansiyelimizi doğru değerlendirmeliyiz

TÜİK, 2023’ün ilk çeyrek büyüme rakamlarını açıkladı. Türkiye, ilk çeyrekte yüzde 4 büyüdü. Camelot Maritime Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Emrah Yılmaz Çavuşoğlu, “2. ve 3. çeyrek büyümelerimizde aslan payı turizme; turizmde de kruvaziyer ve denize ait olacaktır. Uyuyan devi uyandırmalıyız. Deniz turizmindeki avantajları doğru kullanmalıyız” dedi.

Radisson Otel Grubu, ‘Ödüllere Hemen Ulaş’ kampanyasını duyurdu

Radisson Otel Grubu, Radisson Rewards sadakat programının bir parçası olarak üyelerin erişebileceği yeni avantajları sergileyen ‘Ödüllere Hemen Ulaş’ kampanyasını duyurdu.

Schengen vizesinde kriz büyüyor: İki kişiden biri alamıyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, vize müracaatları konusunda sistemli bir engelleme olduğunu belirterek, "Bu engellemelerin yanında vizeye müracaat etmiş olan vatandaşlarımıza verilen ret oranları da çok yükselmiş durumda. 2022 yılında ret verilen vize müracaat oranı yüzde 15'in üzerinde iken, 2023'te bu oran yüzde 50 civarına yükseldi." dedi.

Bentaş Bentonit CEO’su Turgay Ömür: Uluslararası pet fuarlarında daha çok Türk firması görmek istiyoruz

Bentaş Bentonit CEO'su Turgay Ömür, Pet sektörünün uluslararası fuarlarda yerli sektör temsilcileri tarafından ilgi gördüğünü belirtti.

Schengen krizi tur şirketlerine zarar yazıyor

Yurtdışı turlara olan talep artarken, Türk vatandaşlarının Schengen vizesi randevularında yaşadıkları sorunlar seyahat acentelerini zor durumda bıraktı. Firmalar, randevulardaki olumsuzluklar nedeniyle müşterilerine vizesiz ülkelere yapılan turları öneriyor.

İstanbul’a yılın ilk çeyreğinde 3 milyon 480 bin yabancı turist geldi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 2023'ün ilk 3 ayında şehre gelen yabancı turist sayısının 3 milyon 480 bin 630 olduğunu açıkladı.

Türkiye’deki 551 plaja mavi bayrak verildi

Mavi Bayrak 2013 ödüllerinde Türkiye'de 551 plaj, 23 marina, 14 turizm teknesi ve 10 bireysel yat Mavi Bayrak almaya hak kazandı.

- Reklam -

Kuşadası’na turist akını! 5 kruvaziyerle 7 bin 550 turist geldi

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Aydın'ın Kuşadası ilçesine, 5 kruvaziyerle 7 bin 550 turist geldi.

Antalya’ya hava yoluyla gelen turist sayısı yüzde 45 arttı, 2 milyonu aştı

Antalya'ya bu yıl hava yoluyla gelen turist sayısı 2 milyon 110 bin 800 kişiye ulaştı.

Turizm