İş Dünyası Haberleri

Deprem bölgesindeki KOBİ’lere 4 milyar TL’lik yeni kredi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, deprem bölgesindeki KOBİ'lere 36 ay vadeli, ilk 24 ayı ödemesiz, kalan 12 ay için faizsiz 3 eşit taksit imkanıyla 4 milyar TL'lik yeni finansman imkanı sunduklarını bildirdi.

Ekonomik güven, son 1 yılın en düşük seviyesinde

Ekonomik güven endeksi, ağustos ayında yüzde 5,2 puan azalarak 94,1 seviyesine geriledi.

Keramika, küresel rekabete “Seramiğin Başkenti” Kütahya’dan liderlik ediyor

Türkiye’de ve dünyada sofra üstü sunum grubunda seramik sektörünün önemli aktörlerinden biri olan Keramika, Ar-Ge ve Tasarım yatırımlarıyla son 2 yıldır kendi kulvarında ihracat şampiyonu ünvanını koruyor.

Sitis Ofis, sürdürülebilir büyümeye odaklandı

Sitis Ofis markası ile büro mobilyaları sektöründe faaliyet gösteren Çöl Büro, büyümede sürdürülebilirliği sağlamaya yönelik adımları hızlandırdı. Şirket, yeşil dönüşümden insan kaynaklarına, şirketin tüm süreçlerinde markayı geleceğe taşıyacak yatırımları hayata geçirmeye başladı.

Metro Türkiye, küçük işletmelerin 30 ton alabalığını raflarına taşıdı

Metro Türkiye, küçük ölçekli geleneksel aile balıkçılığını desteklemek amacıyla FAO ve Muğla Alabalık Yetiştiricileri Birliği iş birliği ile “Ölçekte Küçük, Değerde Büyük’’ hayata geçirdiği proje ile 30 ton alabalığı tüketicilerle buluşturdu. Ayrıca, raflara taşıdığı alabalıkların profesyonel mutfaklarla buluşturmak ve tüketiminin artmasına odaklandı.

Otokoç Otomotiv’den iUGO’ya 1 milyon dolarlık yatırım

Otokoç Otomotiv, mobilite teknolojileri girişimi iUGO’ya 1 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Ebebek halka arz için başvuru yaptı

Ebebek, Borsa İstanbul’da hisselerinin işlem görmesi için halka arz başvurusunda bulundu.

A1 Capital’in 35 milyon TL’lik nominal değerli payları için 2,43 kat talep

A1 Capital’in halka arz sonuçları açıklanırken, halka arz büyüklüğü 875 milyon TL oldu. Ayrıca, A1 Capital’in halka arzına 2,43 kat talep geldi.

- Reklam -

Türkiye İş Bankası’ndan tohum çalıştayı

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Erdem, "20 yıl önce ihracatın ithalatı karşılama oranı tohumda yüzde 30 seviyesindeyken bugün geldiğimiz noktada bu rakamın yüzde 137'ye ulaştığını görüyoruz." dedi.

İnşaat güçlendirme çözümleri sunan Kordsa, Asya Pasifik’teki ilk merkezini açtı

Endonezya'da açılan teknik merkezle ilgili açıklama yapan Kordsa Üst Yöneticisi Yıldırım, "İnovasyon gücümüzü yaygınlaştırıyor, bölgedeki müşterilerimize daha iyi ve daha katma değerli bir hizmet sunabilmek için bu merkezimizi hayata geçiriyoruz." dedi.

İş Dünyası