KOBİ Haberleri

Deutsche Bank’tan Türkiye analizi: Dolar 36 liraya çıkacak

Deutsche Bank Ortadoğu ve Doğu Avrupa Araştırma Direktörü Christian Wietoska, TCMB'nin seneye 4. çeyreğin başı itibariyle faiz indirimlerine başlayabileceğini öngördüklerini belirtti. Wietoska, 2024 sonu itibarıyla dolar kurunun 36 lira seviyesine gelmesini beklediklerini aktardı.

Makine ihracatı 11 ayda 25,8 milyar dolar oldu

Yılın ocak-kasım döneminde Türkiye'nin serbest bölgeler dahil toplam makine ihracatı 25,8 milyar dolara ulaştı.

Deprem bölgesindeki KOBİ’lere 4 milyar TL’lik yeni kredi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, deprem bölgesindeki KOBİ'lere 36 ay vadeli, ilk 24 ayı ödemesiz, kalan 12 ay için faizsiz 3 eşit taksit imkanıyla 4 milyar TL'lik yeni finansman imkanı sunduklarını bildirdi.

BTM’de kuluçka programı için yeni başvuru dönemi başladı

İstanbul Ticaret Odası tarafından 6 yıl önce girişimciliğin desteklenmesi amacıyla kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, yılın ikinci çağrı dönemini başlattı.

Kur Korumalı Mevduat (KKM) hesaplarında yeni rekor: 2 trilyon 576 milyar TL

Kur korumalı TL mevduat ve katılma hesapları, 2 trilyon 533,6 milyar TL'den 2 trilyon 576 milyar TL'ye çıkarak yeni rekorunu kırdı.

Metro Türkiye, küçük işletmelerin 30 ton alabalığını raflarına taşıdı

Metro Türkiye, küçük ölçekli geleneksel aile balıkçılığını desteklemek amacıyla FAO ve Muğla Alabalık Yetiştiricileri Birliği iş birliği ile “Ölçekte Küçük, Değerde Büyük’’ hayata geçirdiği proje ile 30 ton alabalığı tüketicilerle buluşturdu. Ayrıca, raflara taşıdığı alabalıkların profesyonel mutfaklarla buluşturmak ve tüketiminin artmasına odaklandı.

Ebebek halka arz için başvuru yaptı

Ebebek, Borsa İstanbul’da hisselerinin işlem görmesi için halka arz başvurusunda bulundu.

Mücevherciler ihracat hedefini yükseltti: Hedef 7,5 milyar doları aşmak

Mücevher sektörüne nitelikli gençler yetiştirmek için JTR tarafından düzenlenen eğitim programlarının ilk etabı sonunda 700 kişi diplomalarını aldı. Nitelikli ihracat eğitimleri alan kişilerin sektör ihracatına destek sağlaması planlanıyor.

- Reklam -

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Birinci önceliğimiz ekonomi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, "Ekonomi birinci önceliğimiz olacak. Büyüyen ekonomimizin nimetlerinden tüm toplumu adalet içerisinde yararlandırma gayreti içerisinde olacağız." dedi.

BAE Ekonomi Bakanı Merri’den “BAE-Türkiye ilişkileri” hakkında değerlendirme

BAE Ekonomi Bakanı Merri, ülkesi ile Türkiye arasındaki ilişkilerin kapsamlı stratejik ortaklığın yeni bir aşamasına tanık olduğunu belirtti.

KOBİ