Teknoloji Haberleri

Twitter’a rakip olan Threads 2 saatte 2 milyon üyeyi geçti

Meta'nın Twitter'a rakip olarak geliştirdiği sosyal medya platformu Threads kullanıma açıldı. Platform ilk 2 saatinde 2 milyon üyeyi geçti.

Teknoloki liderleri ve araştırmacılardan yapay zeka bildirisi: Nükleer bomba kadar zarar verici

Yapay zeka alanında çalışan düzinelerce üst düzey yönetici ve akademisyen, bu teknolojinin "küresel çapta yok etme" tehlikesine karşı tedbir alınması gerektiğini söyleyen bir bildiri yayınladı.

Biden: Yapay zeka, çatışmaların kaderini değiştirebilir

ABD Başkanı Joe Biden, yapay zeka ve üç boyutlu baskı gibi gelişmekte olan teknolojilerin, çatışmaların doğasını değiştirebileceğini söyledi.

Philips’ten görme engelli kullanıcılara yönelik yeni iş birliği

Philips, görme engelli tüketicilerin kişisel sağlık ürünlerinde alışveriş deneyimini iyileştirmek ve onların yaşamlarını kolaylaştırmak için BlindLook ile iş birliği yaptı.

Türkiye’nin 5G Serüveni

Teşvik belgesi alan baz istasyonu yatırımının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vurgu yaptığı “yerli üretim” niteliği taşıması, akıllara 5G ihalesini getirdi.

HP, yapay zekalı yeni bir bilgisayar geliştiriyor

HP CEO'su Enrique Lores, şirketin önümüzdeki yılın başlarında, kullanıcıların yapay zeka sistemleriyle aktif olarak çalışmasına olanak tanıyan ve en hassas verileri yerel bilgi işlem altyapısı içinde bırakan yeni bir mimariye sahip PC'leri piyasaya süreceğini açıkladı.

Yapay zeka sizi daha zeki yapabilir mi?

Stanford Üniversitesi öğrencileri ChatGPT'yi artırılmış gerçeklik gözlüğüyle birleştirerek sohbet ederken tüyolar verecek şekilde tasarlandı.

Nvidia’nin piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştı

Kaliforniya merkezli çip üreticisi Nvidia'nın piyasa değeri, yapay zeka çiplerine yönelik artan talebin etkisiyle 1 trilyon dolara ulaştı.

- Reklam -

Microsoft Başkanı Brad Smith: Yapay zeka matbaanın icadı gibi bir şey

Microsoft Başkanı Brad Smith, yapay zeka teknolojisini matbaayla karşılaştırdı.

Mubitek’e KALBİR’den “İnovatif Ürün Geliştirme En İyi Uygulama” ödülü

İnovatif hizmetleri ve know-how gücü ile her yıl başarısını katlayan Mubitek’e, bir ödül de Bursa merkezli Kalite Birliği Derneği’nden geldi. Mubitek, KALBİR tarafından verilen “İnovatif Ürün Geliştirme En İyi Uygulama” ödülünün sahibi oldu.

Teknoloji