Gıda Haberleri

Metro Türkiye, küçük işletmelerin 30 ton alabalığını raflarına taşıdı

Metro Türkiye, küçük ölçekli geleneksel aile balıkçılığını desteklemek amacıyla FAO ve Muğla Alabalık Yetiştiricileri Birliği iş birliği ile “Ölçekte Küçük, Değerde Büyük’’ hayata geçirdiği proje ile 30 ton alabalığı tüketicilerle buluşturdu. Ayrıca, raflara taşıdığı alabalıkların profesyonel mutfaklarla buluşturmak ve tüketiminin artmasına odaklandı.

Şef Ebru Baybara Demir Gastronominin Nobel’ini kazandı

Dünyanın farklı ülkelerinden 1000 şefin aday gösterildiği ve 700 şefin değerlendirildiği Gastronominin Nobel’i olarak adlandırılan Basque Culinary World Prize (BCWP) 2023'ün kazananı Şef Ebru Baybara Demir oldu.

Gıda fiyatları 2 yılın en düşüğünde

FAO, dünya gıda fiyatlarının Mayıs'ta son iki yılın dip seviyesine gerilediğini duyurdu.

TAB Gıda, halka arz için SPK’ya başvurdu

TAB Gıda, halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvuru yaptı.

Soğan sökümü için mevsimlik işçi bulunamıyor, soğan fiyatları bayramdan sonra düşebilir

Marketlerde kilogram fiyatı 30 liraya kadar yükselen soğanda hasat başladı, fiyatların ise ancak Ramazan Bayramı'ndan sonra düşmesi bekleniyor.

Rekabet Kurumu kırmızı et için arz kısıtlanmasının peşine düştü

Kırmızı et piyasasına yönelik çalışmalar başladı. Rekabet Kurumu, Ramazan Bayramı öncesinde kırmızı et fiyatlarında spekülatif fiyat artışı ya da arz kısıtlanması olup olmadığının tespiti için ön araştırma başlattı.

Türkiye zeytin ve zeytinyağında dünya ikincisi oldu

Türkiye'den ocak-mart döneminde 294 milyon 754 bin dolarlık zeytin ve zeytinyağı ihraç edildi. En büyük ihracatçı ülke İspanya'ya ocak-mart döneminde geçen yılın aynı aylarına göre 15 kat artışla 104 milyon 114 bin dolarlık zeytin ve zeytinyağı ihraç edildi.

Avokado üretimi Ağustos 2022-Mart 2023 döneminde 80 milyona ulaştı

Uygun iklimi dolayısıyla tropikal meyveciliğin en çok yapıldığı yerlerin başında gelen Alanya'da avokado üretimi her geçen yıl artıyor.

- Reklam -

Gıda