Dünyanın ilk motor yağı markası Türkiye’de

Yayınlanma Tarihi:

Paylaş:

OYAK Grubu Şirketleri bünyesinde hizmet veren Güzel Enerji Akaryakıt AŞ’nin madeni yağlar markası M Oil’in, 140’tan fazla ülkede hizmet veren küresel premium madeni yağ markası Valvoline’in münhasır ülke distribütörlüğü, üretim ve knowhow değişimi haklarına sahip olduğu anlaşmanın imza töreni dün gerçekleştirildi.

Pazar payı artacak

Söz konusu anlaşmayla, madeni yağ alanında 2020’de yüzde 1,1 olan pazar payını 2022 sonunda yüzde 1,9’a çıkartan M Oil, ürün gamını Valvoline markasıyla daha da güçlendirecek. M Oil, gerçekleştirdiği distribütörlük ve lisans anlaşması kapsamında ilk etapta Valvoline markasının motor, şanzıman ve endüstriyel yağlar ürün grupları ile gres yağı satışına başlayacak.

OYAK Enerji Sektörü Grup Başkanı Yüksel Yılmaz, “Bu markayla birlikte OYAK’ın madeni yağdaki varlığı ve büyümesi sürecek. Maden yağ pazarında ülkemizde önemli bir yer edineceğiz. Yüzde 2 olan pazar payımızı yüzde 7’lere çıkaracağız ve dış pazarları açılacağız. Yeni yapacağımız yatırımla birlikte yıllık 60 bin tonluk üretimle istihdama ve ihracata katkıda bulunma imkanımız olacak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİLİ İÇERİKLER

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 arttı

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 artış gösterdi.

Altında son durum: Altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya yükseldi

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya çıktı.

FAST işleminde üst limit 50 bin TL’ye yükseltildi

Merkez Bankası, FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Sistemi'nde üs limiti 50 bin TL'ye yükseltti.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası, politika faizini beklentiler dahilinde 250 baz puan artırarak, yüzde 42,5 seviyesine çekti. Karar metninde, "Parasal sıkılaştırma sürecini destekleme amacıyla kullandığı sterilizasyon araçlarının çeşitliliğini artırarak miktarsal sıkılaştırmaya devam edecektir" denildi.