KOSGEB ve TÜBİTAK’tan KOBİ’lere dijital dönüşüm desteği

Uygulamaya başlanan dijital dönüşüm danışmanlığı desteğine ilişkin bilgi veren KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, bu hizmeti alan işletmelere 20 bin liraya kadar destek sağlanacağını kaydetti. Destek programının KOSGEB  ile TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü'nün (TÜSSİDE) işbirliği sonucu hayata geçtiğini ifade eden Kurt, bu kapsamda eğitimlerini tamamlayan dijital dönüşüm danışmanlarının işletmeleri ziyaret ederek dijitalleşme durumlarını tespit edeceğini söyledi.

Yayınlanma Tarihi:

Paylaş:

KOSGEB ve TÜBİTAK TÜSSİDE’nin, 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi’nde yer alan dijital dönüşüm olgunluk değerlendirme sisteminin hayata geçirilmesi ve işletmelerin dijital dönüşüm yol haritalarının belirlenmesi konusunda 2021’de işbirliği anlaşması imzaladığını anımsatan Kurt, Protokol kapsamında, imalat sanayisinde çalışanların, yöneticilerin, danışmanların, akademisyenlerin, sektör uzmanlarının, dijital dönüşüm danışmanı olabilmek için TÜBİTAK TÜSSİDE tarafından eğitimden geçirildiğini vurguladı.

Kurt, şöyle konuştu: “En az ön lisans derecesine sahip adayların katıldığı eğitimlerde ‘Sanayi Devrimi Teknolojileri’, ‘D3A Dijital Dönüşüm Değerlendirme Aracı ve Bu Aracın Kullanımı’ ile ‘Danışmanlık Becerileri’ olmak üzere üç ana grupta eğitim verildi.”

İLGİLİ İÇERİKLER

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 arttı

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 artış gösterdi.

Altında son durum: Altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya yükseldi

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya çıktı.

FAST işleminde üst limit 50 bin TL’ye yükseltildi

Merkez Bankası, FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Sistemi'nde üs limiti 50 bin TL'ye yükseltti.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası, politika faizini beklentiler dahilinde 250 baz puan artırarak, yüzde 42,5 seviyesine çekti. Karar metninde, "Parasal sıkılaştırma sürecini destekleme amacıyla kullandığı sterilizasyon araçlarının çeşitliliğini artırarak miktarsal sıkılaştırmaya devam edecektir" denildi.