Karpuz hasadı gecikmeli başladı

Yayınlanma Tarihi:

Paylaş:

Adana’da, iklim şartları­nın etkisiyle hasat iki haf­ta gecikmeli başladı, bu yıl 80 bin dekar alanda ekili karpuzda 550 bin ton rekolte bekleniyor. Tarla­da kilogramı 7-8 lirayı bulan kar­puzun, hasadın artmasıyla fiyatı­nın düşebileceği belirtiliyor. Ey­lül ayına kadar karpuz hasadının süreceğini belirten Adana Tarım ve Orman İl Müdürü Muham­met Ali Tekin, son iki yılda hava şartlarında olumsuzluk yaşan­masından dolayı üreticinin bu yıl karpuz üretiminden uzaklaştığı­nı vurguladı. Önceki yıllarda 110 bin dekardaki üretimin bu sene 80 bin dekara gerilediğini akta­ran Tekin, ilerleyen günlerde bu rakamın 10 tona çıkabileceğini, rekoltenin de 550 bin tonu bula­cağını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİLİ İÇERİKLER

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 arttı

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 artış gösterdi.

Altında son durum: Altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya yükseldi

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya çıktı.

FAST işleminde üst limit 50 bin TL’ye yükseltildi

Merkez Bankası, FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Sistemi'nde üs limiti 50 bin TL'ye yükseltti.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası, politika faizini beklentiler dahilinde 250 baz puan artırarak, yüzde 42,5 seviyesine çekti. Karar metninde, "Parasal sıkılaştırma sürecini destekleme amacıyla kullandığı sterilizasyon araçlarının çeşitliliğini artırarak miktarsal sıkılaştırmaya devam edecektir" denildi.