Orman ürünlerinde rota Almanya ve İngiltere

Yayınlanma Tarihi:

Paylaş:

İİB İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği haziran ayında iki önemli etkinlikle ihracatı coşturmayı hedefliyor.

Birlik; 4-7 Haziran tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleşecek IMM Möbelmesse 2023 Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nda Türk mobilyasının, 7-9 Haziran 2023 tarihleri arasında İngiltere’nin Londra şehrinde gerçekleşecek Turkish Carton Packaging UR-GE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi) Projesi kapsamında ise karton ambalaj sektörünün tanıtımını yapacak.

Her iki alanda da Türkiye’deki üretim kalitesine dikkat çekmeyi hedeflediklerini söyleyen İstanbul Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Özkan, “Sektör temsilcilerimiz ürün ve tasarım kalitelerini artırarak dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyorlar. Birlik olarak bizim de üreticilerimizin dünyaya açılmasına katkı sunmak gibi önemli bir görevimiz var. Cumhuriyetimizin 100. yılında hedeflediğimiz ihracat rakamlarına ulaşmak için yoğun bir emek sarf ediyoruz. İnanıyoruz bu çalışmalarımızın sonucunda yılsonu geldiğinde hedefimizin de üzerinde bir rakama ulaşma başarısını göstereceğiz” dedi.

LONDRA’DA İKİLİ GÖRÜŞMELER YAPILACAK

Londra’daki projede karton ambalaj ihracatçıları alıcı firmalarla ikili iş görüşmeler gerçekleştirecek. Organizasyona UR-GE projesinde yer alan 10 firmadan 12 temsilci katılacak. Projede özellikle katma değerli ihracat yapan şirketler öne çıkarılacak. Amaç, yılsonuna kadar uluslararası arenada firmaları güçlendirecek etkinliklerle ihracatı artırmak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİLİ İÇERİKLER

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 arttı

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 artış gösterdi.

Altında son durum: Altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya yükseldi

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya çıktı.

FAST işleminde üst limit 50 bin TL’ye yükseltildi

Merkez Bankası, FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Sistemi'nde üs limiti 50 bin TL'ye yükseltti.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası, politika faizini beklentiler dahilinde 250 baz puan artırarak, yüzde 42,5 seviyesine çekti. Karar metninde, "Parasal sıkılaştırma sürecini destekleme amacıyla kullandığı sterilizasyon araçlarının çeşitliliğini artırarak miktarsal sıkılaştırmaya devam edecektir" denildi.