Microsoft Başkanı Brad Smith: Yapay zeka matbaanın icadı gibi bir şey

Yayınlanma Tarihi:

Paylaş:

Microsoft Başkanı Brad Smith, yapay zeka (AI) teknolojisinin ortaya çıkışının 15. yüzyılda matbaanın icadıyla karşılaştırılabilir olduğuna inanıyor. Bunu CBS televizyon kanalına verdiği bir röportajda dile getirdi.

Smith yapay zeka teknolojisiyle ilgili olarak: “Bu bir bakıma matbaanın icadı gibi bir şey. Araştırma yapmamıza, daha fazla öğrenmemize, daha fazla iletişim kurmamıza, verileri daha iyi ayıklamamıza yardımcı olabilecek temel bir keşif.” ifadelerini kullanıyor.

Yapay zekanın tıp gibi çeşitli alanlarda uygulanabileceğini vurgulayan Smith, kötüye kullanımı durumunda ise zaman içinde bir “fren mekanizması” kurulması çağrısında bulundu. Daha önce İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, insanlık adına “varoluşsal bir krizi” temsil ettiği için Birleşik Krallık’ta yapay zeka düzenlemelerini güçlendirmeyi düşündüğü bildirilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİLİ İÇERİKLER

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 arttı

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 artış gösterdi.

Altında son durum: Altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya yükseldi

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya çıktı.

FAST işleminde üst limit 50 bin TL’ye yükseltildi

Merkez Bankası, FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Sistemi'nde üs limiti 50 bin TL'ye yükseltti.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası, politika faizini beklentiler dahilinde 250 baz puan artırarak, yüzde 42,5 seviyesine çekti. Karar metninde, "Parasal sıkılaştırma sürecini destekleme amacıyla kullandığı sterilizasyon araçlarının çeşitliliğini artırarak miktarsal sıkılaştırmaya devam edecektir" denildi.