Kale Seramik halka arz sonuçları açıklandı: 3,3 kat fazla talep geldi!

Yayınlanma Tarihi:

Paylaş:

Ak Yatırım tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, şirketin halka arzında pay başına fiyat 25.00 TL olarak belirlendi ve toplamda 109,4 milyon adet pay halka arz edildi.

Halka arzın büyüklüğü 2,73 milyar TL olarak gerçekleşti ve halka açıklık oranı yüzde 21.25 oldu. Ayrıca, halka arzda planlanan tahsisatın toplam 3,3 katı talep toplanarak talep beklenenden daha yüksek oldu.

Halka arzın yüzde 79’unu oluşturan 86 bin 418 adet pay yurtiçi bireysel yatırımcılara, yüzde 20’sini denk gelen 21,9 milyon adet pay ise yurtiçi kurumsal yatırımcılara dağıtıldı. Ayrıca, halka arzın yüzde 1’ine denk gelen 1,09 milyon adet pay ise Kale Grubu çalışanlarına tahsis edildi.

Bu bilgilerle, Ak Yatırım’ın başarılı bir halka arz gerçekleştirdiği ve yatırımcıların Kale Seramik’e ilgisinin yüksek olduğu söylenebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİLİ İÇERİKLER

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 arttı

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 artış gösterdi.

Altında son durum: Altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya yükseldi

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya çıktı.

FAST işleminde üst limit 50 bin TL’ye yükseltildi

Merkez Bankası, FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Sistemi'nde üs limiti 50 bin TL'ye yükseltti.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası, politika faizini beklentiler dahilinde 250 baz puan artırarak, yüzde 42,5 seviyesine çekti. Karar metninde, "Parasal sıkılaştırma sürecini destekleme amacıyla kullandığı sterilizasyon araçlarının çeşitliliğini artırarak miktarsal sıkılaştırmaya devam edecektir" denildi.