Gayrimenkul - İnşaat Haberleri

Yu Group’tan Maslak’ta yeni nesil konaklama yatırımı

Yu Group, yeni projesi Maslak Dream by NEW INN projesinin lansmanını gerçekleştirdi. Yatırım değeri 80 milyon dolar olan projede metrekareler 5 bin 500 dolardan başlıyor.

Türkiye’de mayısta gayrimenkul satışı yüzde 34 arttı

Türkiye genelinde geçen ay 287 bin 59 gayrimenkul satış işlemi yapıldı, 5 milyar 221 milyon 100 bin 611 lira tapu harcı geliri elde edildi. Satışlar, nisan ayına göre yaklaşık yüzde 34 arttı.

İnşaat güçlendirme çözümleri sunan Kordsa, Asya Pasifik’teki ilk merkezini açtı

Endonezya'da açılan teknik merkezle ilgili açıklama yapan Kordsa Üst Yöneticisi Yıldırım, "İnovasyon gücümüzü yaygınlaştırıyor, bölgedeki müşterilerimize daha iyi ve daha katma değerli bir hizmet sunabilmek için bu merkezimizi hayata geçiriyoruz." dedi.

Türk müteahhitler yurt dışında 6,5 milyar dolarlık iş üstlendi

Türk müteahhitlik sektörünün bu yılın ocak-mayıs döneminde yurt dışında üstlendiği proje tutarı 6,5 milyar dolar oldu.

Ofisin getirisi ‘geleneksel’ kazanca dönüş yolunda

Pandemi döneminde yoğun kan kaybı yaşayan ofis pazarı, 2022’den bu yana hızlıca toparlanıyor. Azalan üretim ve artan taleple ofiste boşluk oranları yüzde 15’lere inerken, 15 dolarlara kadar inen metrekare kiralama fiyatları 30 dolara çıktı.

Kentsel dönüşümde “Yarısı Bizden” kampanyasına başvurular sona erdi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşümde "Yarısı Bizden" kampanyasına başvuruların sona erdiğini bildirdi.

Yapı denetimde pilot bölge İstanbul oldu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, binaların denetiminin çok daha etkin bir şekilde yapılabilmesi için pilot olarak İstanbul'dan başlayacaklarını belirtti.

İnşaat sektöründen seçim sonrası ‘teşvik’ çağrısı

İnşaat sektörü seçim sonrası üretim ve satışları artırıcı politikaların hızla devreye alınmasını istiyor.

- Reklam -

Konut satışları Nisan ayında%18 düştü

Nisan ayında Türkiye genelinde konut satışları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 35.6 düşerek 85 bin 652 oldu. Yabancılara yapılan konut satışları Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 60.3 azalarak 2 bin 557'e çekildi.

Gayrimenkul - İnşaat