Tekstil Haberleri

Lenzing Türkiye: Doğadan aldığımızı doğaya veriyoruz

Yenilenebilir ağaç hammaddesinden botanik kökenli elyaflar üreten Lenzing, tekstil sektörünü sürdürülebilir projelerle desteklemeye devam ediyor. Bu kapsamda çeşitli projeler geliştiren şirket, son projesi REFIBRA ile atık sorununa karşı mücadele ediyor.

TEKSİDER Başkanı Ceyhan: TEKSİDER sektöre ivme kazandıracak

Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi İş İnsanları Derneği’nin (TEKSİDER) 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. TEKSİDER Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Ceyhan, Türkiye’yi yasa boğan depremlerin yaralarının Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik anlayışıyla, bu zor günlerde de kenetlenerek sarılacağını belirtti.

Diyarbakır’ın hazır giyim ve konfeksiyonda ihracat hedefi 50 milyon dolar

Türkiye'nin pamuk üretiminde önemli bir yere sahip olan Diyarbakır'da, Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile hazır giyim ve konfeksiyonda bu yıl 50 milyon dolarlık ihracat hedefleniyor.

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Ramazan Kaya ve Sanem Dikmen’le yola devam ediyor

TGSD'den yapılan açıklamaya göre, tek listenin yer aldığı 24’üncü olağan genel kurulda katılan üyelerin oy birliği ile seçilen yeni yönetim kurulu, ilk toplantısında Ramazan Kaya ve Sanem Dikmen ile yola devam kararı aldı.

Türk modacılar ABD’ye 2 milyar dolar ihracat hedefliyor

Türk moda endüstrisi, 2022 yılında 1 milyar dolarlık ihracata imza attığı, yıllık 120 milyar dolar konfeksiyon ürünleri ithal eden ABD pazarına 2 milyar dolar ihracat hedefliyor. Modacılar sonbaharda ABD'ye ticaret heyeti düzenleyecek.

Tekstil