Sigorta Haberleri

Türkiye Sigorta Birliği: BES büyümeye devam ediyor

Sigorta sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Sigorta Birliği (TSB), son yıllarda yapılan düzenlemelerle bütünsel yapıya kavuşarak ‘tasarrufun merkezi’ hâline gelen Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) hakkında açıklamalarda bulundu. TSB, BES’in pozitif büyümesinin sürdüğünü ve BES fonlarının uzun vadede enflasyonun üzerinde kazandırdığını vurguladı.

AXA Sigorta’nın Groupama Sigorta’yı alma süreci tamamlandı

AXA’nın, bu yıl başında açık­ladığı Groupama Sigorta ve Groupama Hayat hisseleri­ni elinde bulunduran Groupa­ma Investment Bosphorus Hol­ding hisselerinin yüzde 100’ünü satın alma süreci tamamlandı.

İstanbul’da her 3 konuttan biri sigortasız

Türkiye'nin en fazla nüfusuna sahip olan İstanbul'daki her 3 konuttan birinin sigortası bulunmuyor. Megakentteki 4 milyon 153 bin konuttan yüzde 65,4'ünün (2 milyon 715 bin 208) deprem sigortası olurken, bu oran, Ankara'da yüzde 58,1 ve İzmir'de yüzde 63 olarak kayıtlara geçti.

Sigorta sektörü, 76 milyar lira deprem hasarı ödemesi yapacak

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı ve Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, sigorta sektörünün 76 milyar lira deprem hasarı ödemesi yapacağını belirterek, "Sigorta sektörünün haziran sonu itibarıyla ticariler dahil yüzde 95 oranında tüm hasarların ödemesini yapacak hale geleceğini tahmin ediyoruz." dedi.

Gösterilecek bir içerik yok

Sigorta