AXA Sigorta’nın Groupama Sigorta’yı alma süreci tamamlandı

Yayınlanma Tarihi:

Paylaş:

AXA’nın, bu yıl başında açık­ladığı Groupama Sigorta ve Groupama Hayat hisseleri­ni elinde bulunduran Groupa­ma Investment Bosphorus Hol­ding hisselerinin yüzde 100’ünü satın alma süreci tamamlandı. 2022 yılı sonu itibarıyla yüzde 124,5 büyüme oranı, 13,3 milyar TL prim üretimi, yüzde 6,5 pa­zar payı ve 2,4 milyar TL fon bü­yüklüğüne sahip olan AXA Tür­kiye, ülke genelinde 2.800’den fazla acentesi ve 800’ün üzerin­de çalışanı ile müşterilerine hiz­met veriyor. AXA Türkiye, sa­tın alma ile birlikte Groupama Sigorta ve Groupama Hayat’ın çalıştığı 1.700’den fazla acente ile çalışma imkanı bulacak ve 300’ün üzerinde çalışanını bün­yesine katacak.

AXA Türkiye’nin bağlı oldu­ğu AXA Madrid International Hub Genel Müdürü Nuria Fer­nandez şirketin ağına dahil olan yeni dağıtım kanallarıyla iş kol­larında pazar payını artıracak­larını ve Türkiye operasyonun­da çok farklı bir boyuta ulaşa­caklarını söyledi. AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ise “Grou­pama’nın Türkiye’deki operas­yonlarını satın alma süreci AXA Grubu’nun Türkiye’ye olan gü­venini gösteren bir hamle ol­makla birlikte ‘Sürdürülebilir Gelişim ve Büyüme’ olarak ad­landırdığımız 2023 yılı strate­jimizi de destekleyen bir adım oldu” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİLİ İÇERİKLER

Memur ve Emeklilere Ne Kadar Zam Yapılacak?

Milyonlarca memur ve emeklinin merakla beklediği zamlı maaşlar için geri sayım başladı. TÜİK, 3 Temmuz'da haziran ayı enflasyon...

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 arttı

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 artış gösterdi.

Altında son durum: Altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya yükseldi

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya çıktı.

FAST işleminde üst limit 50 bin TL’ye yükseltildi

Merkez Bankası, FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Sistemi'nde üs limiti 50 bin TL'ye yükseltti.