HP, yapay zekalı yeni bir bilgisayar geliştiriyor

Yayınlanma Tarihi:

Paylaş:

HP’nin yeni platformunun bileşen geliştirme tarafındaki ortakları AMD, NVIDIA ve Qualcomm olacak. Şirketin başkanı CNBC’ye verdiği bir röportajda, HP şirketinin bu alanda yapay zekaya sahip hizmet sağlayıcılar da dahil olmak üzere yazılım geliştiricilerle de işbirliği yaptığını açıkladı. Lores’e göre ortaklar, veri analizini önemli ölçüde hızlandıracak, ancak gizli bilgileri üçüncü tarafların sunucularına iletmeyecek bir tür kişisel bilgisayarlar geliştirme göreviyle karşı karşıya.

HP CEO’su ayrıca, bulut bağlantısının hala gerekli olacağını, bu nedenle tüm bilgi işlemin yerel olarak yapılmayacağını, ancak kullanıcıların hassas bilgileri güvende ve emniyette tutma konusunda endişelenmelerine gerek kalmayacağını söylüyor.

Lores, “Yeni bir PC kategorisi yaratmak için gerçek bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Yapay zeka destekli PC’lerin ne olduğunu yeniden tanımlamamıza yardımcı olacak. Müşterilerin yaşayacağı deneyim çok farklı olacak ve PC mimarisini yeniden tasarlamak için tüm önemli yazılım satıcıları, önemli çip satıcıları ile birlikte çalışıyoruz.” dedi. Lores’e göre bu tür çığır açan bilgisayarlar 2024 gibi erken bir tarihte piyasaya çıkacak.

Bu tür bir platforma örnek olarak, büyük miktarda verinin kişisel bir bilgisayar tarafından işlenmesini ve insan tarafından okunabilir bir rapor oluşturulmasını gösterdi. Sistem ayrıca doğal dil formunda basit kullanıcı sorgularını işleyerek analiz sonuçlarının sunumunun iyileştirilmesine ve sonuçların çıkarılmasına da olanak tanıyacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİLİ İÇERİKLER

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 arttı

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 artış gösterdi.

Altında son durum: Altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya yükseldi

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya çıktı.

FAST işleminde üst limit 50 bin TL’ye yükseltildi

Merkez Bankası, FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Sistemi'nde üs limiti 50 bin TL'ye yükseltti.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası, politika faizini beklentiler dahilinde 250 baz puan artırarak, yüzde 42,5 seviyesine çekti. Karar metninde, "Parasal sıkılaştırma sürecini destekleme amacıyla kullandığı sterilizasyon araçlarının çeşitliliğini artırarak miktarsal sıkılaştırmaya devam edecektir" denildi.