Turkcell CEO’su Erkan: Futbolun kardelenleri ile gurur duyuyoruz

Yayınlanma Tarihi:

Paylaş:

Kadınların toplumdaki eşit varlığını güçlendirmek için tüm fırsatları değerlendiren Turkcell, kadınların futboldaki ‘mücadele’sine de omuz vermeye devam ediyor. Kadın futbolunun takip edilen spor dallarından biri haline gelmesinde, 2021’den bu yana Kadın Futbol Ligi’nin isim sponsoru olan Turkcell’in payı büyük. 2 Haziran’da İzmir’de oynanan Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi Finali’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan da, sağladıkları destekle kadın futbolunun önemli bir gelişme kaydettiğinin altını çizdi, “Futbolun kardelenleri ile gurur duyuyoruz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET ile Fenerbahçe Petrol Ofisi arasındaki final maçı öncesi sohbet ettiğimiz Erkan, aralık ayında önümüzdeki 4 yıl için Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nin isim sponsorluğuyla desteğini sürdürme kararı aldıklarını hatırlatarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nden bu yana A Milli Kadın Futbol Takımı ve Kadın Milli Takımlarının U15, U17 ve U19 kademelerinin de ana sponsorluğa devam ettiklerini dile getirdi. Erkan, “Kurulduğu ilk günden beri sporla iç içe olan bir marka olarak 20 yılı aşkın bir süredir spora da destek veriyor, her yıl üzerine ekleyerek yola devam ediyoruz. ‘Kadın futbolcular 1- Önyargılar 0’ sloganıyla yola çıkmıştık. Fırsat eşitliğine, kadınların toplumsal hayatta daha güçlü temsiline inanıyoruz” diye konuştu. “Bu vesileyle Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nin 2022-2023 sezonunda finale kalan iki takımımızı da gösterdikleri mücadeleden dolayı teşekkür ediyor, kupayı almaya hak kazanan Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET takımını da tebrik ediyorum” diye konuştu.

Kadınlar için hayata geçirdikleri birçok farklı proje olduğunu söyleyen Erkan, spordan sanata, yazılımdan siber güvenliğe, STEM alanında kadın mühendis istihdamına ve deprem bölgesinde başlattıkları ‘Gönül Bağı Projeleri’nde kadın üreticinin desteklenmesine kadar yaptıkları çalışmalarla toplumsal eşitlik hareketini güçlendirdiklerini söyledi. Erkan, “İstihdamdan ticarete, sanattan eğitime her alanda yürüttüğümüz ‘Toplumsal Eşitlik Hareketi’ ile kadınların varlığını güçlendirmek için desteğimiz hız kesmeden sürecek” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİLİ İÇERİKLER

Memur ve Emeklilere Ne Kadar Zam Yapılacak?

Milyonlarca memur ve emeklinin merakla beklediği zamlı maaşlar için geri sayım başladı. TÜİK, 3 Temmuz'da haziran ayı enflasyon...

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 arttı

Küresel ham çelik üretimi kasımda yüzde 3,3 artış gösterdi.

Altında son durum: Altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya yükseldi

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogram fiyatı 1 milyon 978 bin liraya çıktı.

FAST işleminde üst limit 50 bin TL’ye yükseltildi

Merkez Bankası, FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Sistemi'nde üs limiti 50 bin TL'ye yükseltti.