STK Haberleri

ATO Başkanı Baran, TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkanlığına yeniden seçildi

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 79'uncu Genel Kurulu'nun ardından yapılan seçimlerde yeniden TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı görevini üstlendi.

Yeni nesil OSB’lerin gücünü yenilenebilir enerji karşılayacak

OSBÜK, yeni bir modelle OSB’lerde yenilebilir enerjinin kullanılması için öneri getirdi. OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, “Endüstri bölgelerinde yatırım yapma hakkı olan ama bu yatırımı yapamayan sanayici için yatırımı biz yapalım, ara yüz olalım” diye konuştu.

TİM Başkanı Gültepe’den dış ticaret rakamları değerlendirmesi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, ihracat ailesinin mayısta çok güçlü bir performans ortaya koyduğunu belirterek, "Mayısı 21,7 milyar dolar ihracatla tamamladık. Geçen yılın aynı ayına göre yüzde 14 artıdayız" ifadelerini kullandı.

İTO Başkanı Avdagiç, TOBB Başkan Yardımcılığı’na seçildi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu.

TOBB’un 5 kişilik A Takımında İstanbul’dan iki isim var

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu’nun görev dağılımı yapıldı. Başkan dışında yönetimde yer alan 20 isimden 12’si Genel Kurul’da yapılan seçimle yenilenirken, 5 kişilik A Takımın’a İstanbul’dan iki isim girdi.

TOBB yönetiminin yüzde 40’ı değişti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 79’uncu Genel Kurulu’nda tek listeyle giden seçimlerde, mevcut Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu 7’nci kez Birlik Başkanlığına seçildi. TOBB Yönetim Kurulu için yapılan ve henüz kesinleşmeyen seçimlerde ise yönetimin yüzde 40’ı değişti. Seyit Ardıç, Şekib Avdagiç ve Işınsu Kestelli gibi 8 yeni isim yönetime girdi.

TOBBUYUM ile 10 yıllık anlaşmazlık çözüldü

Uluslararası ticaret yapan bir Türk ve bir Alman şirket arasında 10 yıldır çözülemeyen 650 bin dolarlık anlaşma TOBBUYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi tarafından 3 ay içinde çözüldü.

Sanayici, KOBİ ve esnaf ayağa kalkmak için finansal sorunların çözülmesini istiyor

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin vurduğu 11 il arasında yer alan Osmaniye'de, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy, yeni teşvik paketi talepleri olduğunu söyledi.

- Reklam -

DTD, TÜRKLİM ve UTİKAD’dan dev iş birliği: Sorunları birlikte çözeceğiz

Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD), Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) ve Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

STK