TOBB Haberleri

İTO Başkanı Avdagiç, TOBB Başkan Yardımcılığı’na seçildi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu.

TOBB’un 5 kişilik A Takımında İstanbul’dan iki isim var

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu’nun görev dağılımı yapıldı. Başkan dışında yönetimde yer alan 20 isimden 12’si Genel Kurul’da yapılan seçimle yenilenirken, 5 kişilik A Takımın’a İstanbul’dan iki isim girdi.

TOBB yönetiminin yüzde 40’ı değişti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 79’uncu Genel Kurulu’nda tek listeyle giden seçimlerde, mevcut Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu 7’nci kez Birlik Başkanlığına seçildi. TOBB Yönetim Kurulu için yapılan ve henüz kesinleşmeyen seçimlerde ise yönetimin yüzde 40’ı değişti. Seyit Ardıç, Şekib Avdagiç ve Işınsu Kestelli gibi 8 yeni isim yönetime girdi.

TOBBUYUM ile 10 yıllık anlaşmazlık çözüldü

Uluslararası ticaret yapan bir Türk ve bir Alman şirket arasında 10 yıldır çözülemeyen 650 bin dolarlık anlaşma TOBBUYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi tarafından 3 ay içinde çözüldü.

- Advertisement -

Denizli, TOBB yönetiminde temsil için harekete geçti

Ankara’da güçlü bir lobi oluşturmak isteyen Denizli iş dünyası, gözünü yarın gerçekleşecek TOBB seçimine dikti. Kentin iş dünyası temsilcileri, TOBB Yönetimi Kurulu’nda temsiliyet hedefliyor.

TOBB Nedir?